Podsumowanie rundy jesiennej

Jesień dla kibiców piłkarskich w Kołczygłowach była niewątpliwie bardzo dobra. Po spadku z klasy A wielu sympatyków futbolu nie wierzyło w szybki powrót do formy zawodników GKS. Jednak dzięki wsparciu przez lokalne firmy Lasertechnika, Napoli i Meble B-72 oraz nowego wójta zespól postawił sobie jasny cel – awans z pierwszego miejsca. Rewolucji w GKS nie było ale drużyna została wzmocniona miejscowymi piłkarzami co okazało się dobrym ruchem o czym świadczą wyniki.

Pod względem sportowym trener zaufał sprawdzonym nazwiskom. W zespole pojawili się głównie gracze, którzy już wcześniej reprezentowali nasze barwy. Trzon pierwszej drużyny stanowili Ci sami zawodnicy co w poprzednim sezonie jednak wsparci doświadczonymi nowymi zawodnikami dostaliśmy wiatru w żagle. W zespole czuć było zdrową rywalizację a trener miał dużo większe pole manewru. Od początku głośno informowaliśmy otoczenie o naszej chęci wygrania ligi i szybkim powrocie do klasy A.

Wśród głównych rywali do awansu wymieniało się Lidera Rychnowy, Błękitnych Motarzyno oraz Granit Koczała. Wszystkie te drużyny rzeczywiście grały dobrze i starały się nam utrudniać życie. Przełomem w rozgrywkach było nasze pewne zwycięstwo z Koczałą 4-1 oraz zremisowany mecz w Motarzynie w którym przez prawie całą drugą połowę graliśmy w 9. Między innymi świetna skuteczność Dawida Wnuk-Lipińskiego (14 bramek), wybiegane kilometry Arka Bronki (810 minut gry,najwięcej w zespole), asysty wielu zawodników w tym stopera Dawida Bartków (3 asysty), czyste konta Arnolda Piechowskiego (4 na 9 spotkań) oraz pewna gra obrońców (najmniej straconych bramek w lidze - 5) i nie tylko spowodowały, że zespół z Kołczygłów jest na szczycie ligowej tabeli.

Dużym wsparciem okazała się dla nas postawa kibiców, którzy w porównaniu z poprzednim sezonem zaczęli przychodzić na stadion żeby wspierać reprezentantów swojej gminy. Liczymy, że w wiosennych spotkaniach będzie jeszcze więcej kibiców, którzy swoją obecnością i oklaskami poniosą nasz zespół ku awansowi.

Naszym celem jest powrót do czasów kiedy piłka nożna w Kołczygłowach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a drużyna wygrywała Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie firm Lasertechnika, Napoli i Meble B-72. Mamy nadzieje na dalszą współpracę i wspólne sukcesy!

Poniżej indywidualne statystyki zawodników:

BRAMKI:

Dawid Wnuk-lipiński
GKS Kołczygłowy 14
Oskar Leik

ASYSTY:

GKS Kołczygłowy 5
Dawid Bartków
3.
Mateusz Gaca
GKS Kołczygłowy 2

ROZEGRANE MINUTY: